Beyblade Wiki
Advertisement
Français
Türkçe


Saldırı Çemberi (AR): Eight Attacker[]

  • Weight:

Dragoon V’nin Saldırı Çemberi, sola dönüşlü Smash Attack için dizayn edilmiştir. Ancak, Eight Spiker (Dragoon G) çıktığından beri kullanışlılığını yitirmiştir (tabi en belirgin örnek Dragoon G, daha başka Çemberler de iş görmektedir). Ayrıca, sivri uçların arasındaki boşluklar, saldırının geri tepmesi halinde Smash Saldırısının gereksiz olabileceğini gösterir. Bu Saldırı Çemberi, sadece elinizde daha iyi bir alternatif yoksa kullanılmalıdır.

Ağırlık (WD): 10 Wide[]

Daha Fazla Bilgi İçin: Ten Wide

Dönüş Mekanizması (SG): Neo Sola Dönüş Mekanizması (Metal Weight Version)[]

Daha Fazla Bilgi İçin: Neo Sola Dönüş Mekanizması

Blade Omurgası (BB): Magne Flat Base[]

  • Weight:

Blade Omurgasının üzerinden çıkan dört tane kanat bulunmaktadır. Bu kanatlar sola dönüşlü Smash Saldırısı için tasarlanmasına karşın geri tepme olasılığından dolayı bu amaçla kullanılmamaktadır. Magne Flat Base parçası, Customize Grip (Dragoon V2) tarafından rafa kaldırılmıştır; bu da Smash Attack’i farklı şekilde kullanmasından kaynaklanır. Customize Grip, Fin Tector (Draciel V2) gibi destek parçaları ile kullanılabilir, aynı zamanda değişik tipte uçlar ile kullanılabilir. İki omurga da düz manyetik uçlara sahiptir, ama Dragoon V’nin ucu daha serttir ve lastikten ziyade plastiğe daha yakın bir kaplaması vardır. Bunun avantajı ise ucun Dragoon V2’nin ucundan daha dayanıklı olması yönündedir, burada da feda edilecek etken hız faktörüdür.

Smash Attack Karmalarında[]

Bu karma, kullanılan ucun yüksekliğini Destek Parçası eklenebilen bir Omurga ile kapatıyor. Fin Tector ve Triple Wing bu karmaya çok iyi bir Smash desteği verirken aynı zamanda bu karma daha ağır, ve çoğu karmaya kıyasla kontrol edilmesi daha kolay bir hale gelmektedir.

File:Doofues/Desktop/dragoonv.jpg

Sonuç[]

Dragoon V sadece Neo Sol SG kenarları ve 10 Wide için almaya değer bir Beyblade. Bu modelin ucu da aynı zamanda işe yarar olabilir, ama piyasada gereken yardımı tam olarak sağlayacak parçalar bulunmakta (Dragoon V2); dolayısıyla bu etmenler bir Dragoon V almadan önce göz önünde bulundurulmalı. Ek olarak, Neo Sol SG kenarlıkları Zombie/Dönüş gücü çalan karmalar için bazıları için önem taşıyabilir. Bu Beyblade kullanışlıdır, ancak kesinlikle alınmasını gerektirecek özellikleri yoktur.

Advertisement